Průhledné folie proti kamínkům

Ochranné folie na karoserie aut, protikamínkové folie.

 

Stali jste se majitelem nového vozidla, nebo jste majitelem auta, které má na svůj věk bezvadný lak. Jak dokonalý lak co nejdéle ochránit od škabanců, ťukanců a odletujících kamínků? Jezdit co nejdál od kamionů, od kterých kamínky odletují na vaši kapotu jako projektily. Nebo si vždy při vstupu na parkoviště hledat své nejbezpečnější místo k parkování, bez aut kolem?

 

  ochranna-folie-na-karoserii

 

Řešení těchto problémů je jednodušší. Je to ochranná fólie pro vaše auto. Jedná se o transparentní ochrannou fólii, která je samolepící a lepí se přímo na karoserii. Fólie tak vytvoří ochranu laku od okolního prostředí a také od mechanických vlivů. Ochranné fólie mají různé tloušťky a také různý materiál ze kterého jsou vyrobeny.

 

Známe levnější PVC fólie, jejichž cena se pohybuje kolem 20 € za běžný metr. To je ta ekonomičtější varianta, fólie mají životnost kolem 4-5 let. Po tomto období jejich odlepení může být komplikovanější. Z PVC fólií máme v nabídce velmi oblíbené folie ORAGUARD® 270 Stone 150μ 152cm a Transparentní ochranná lesklá folie - KPMF 100μm.

 

sterka-na-ppf-folie

 

Od KPMF máme v nabídce také matné provedení této 100μm fólie. Jedná se o tuto fólii: Ochranná - transparentní matná fólie - KPMF 100μm.

 

Tyto fólie jsou z PVC fólií ty tenčí, mají 100μm respektive 150μm. Navzdory menší tloušťce se jedná o kvalitní fólie od předních výrobců fólií KPMF a ORACAL, jejichž kvalita je léty ověřena.

 

polyuretanova-ochranna-folie-na-auto

 

Hrubší PVC folie od RitRAMA, které mají ale šířku pouhých 1m. Jsou to fólie Stone Guard ochranná - transparentní lesklá fólie - RitRAMA 320μm a Stone Guard ochranná - transparentní lesklá fólie - RitRAMA 240μm.

 

Kvalitnější ale dražší alternativou je PPF, polyuretanová ochranná fólie na auto. Jedná se o elastičtější materiál s delší životností, barevnou stálostí. Některé polyuretanové ochranné fólie mají také samozacelovací schopnost. To je vlastnost, díky které fólie pomocí tepla dokáže zacelit různé malé škrábanky, škrábance, jemné ťukance. Zůstane téměř dokonale čirá. Některé mají hydrofobní vlastnosti.

V naší nabídce máme polyuretanovou ochrannou fólii od KPMF - Stone Guard ochranná - transparentní lesklá fólie - KPMF PPF 135μ šířka 124cm, nebo také Polyuretanová fólie 160, samozacelovací.

 

jak-nalepit-polyuretanovou-folii-ppf.-na-auto

 

Zákazníci hlavně realizují polepy částí vozidel, která jsou nejvíce zatížena na možné poškození kamínky nebo odorem. Je to hlavně polep kapoty do ochranné folie, polep předního nárazníku a blatníků do ochranné folie. Velmi ohrožena jsou také zpětná zrcátka. Nástupové a nakládací hrany, oblasti klik a podobně.

 

Velmi důležitá je také ochrana předních světel. Důležitá je hlavně u starších světlů, které prošly leštěním, ty je nutné po přeleštění "dát" do ochranné fólie. Zajistíte tým dlouhotrvající výsledný efekt.

Nejdokonalejším řešením ochrany před škrábanci, kamínky a jinými mechanickými a povětrnostními vlivy je celopolep do ochranné fólie.