Lepení folie na světla - návod

Zákazníci nakupují hlavně zatmavovací folie na zadní světla kvůli vzhledu, nebo ochranné folie na přední světla. Často i folie na mlhovky a jiné části vozidla.

 

Jak lepit folii na světla?

 

Folie na světla lepíme na mokro. Nejprve si povrch očistíme, odmastíme technickým lihem. Na nanášení vody je vhodný stříkací rozprašovač (lze použít již prazdna nádoba z nějakého čistícího přípravku). Vodu nastříkáme na lepený povrch (jemnou vrstvu) taktéž nastříkáme i na folii ze strany lepidla. Díky vodě se nám s folií dá manipulovat a hned se na světlo nelepí. Folii dáme na lepený povrch a postupně se snažíme vodu vytlačovat do okrajů. Nejlepší je na vytlačování vody použít stěrku. Při okrajích je třeba folii nahřát a natáhnout, tento proces je nutno vícekrát opakovat dokud folii nevytváří tak že kopíruje světlo. Takto postupujeme kolem celého světla. Následně lze odstranit ochrannou folii z vrchní strany folie (ta která je tam proti poškrábání folie při lepení) Nakonec zbytky folie opatrně ořežeme, dáváme pozor hlavně na lak v okolí světla.

Pár videií možná řekne více:

 

 

 

 

V tomhle videu je lepení chameleon transparentní folie. Ochrannou vrstvu folie, která je proti poškrábání při lepení odlepí až téměř po nalepení folie. Folie takto zůstane po lepení bez škrábanců.

 

 

V e-shopu si můžete prohlédnout naši nabídku folii na světla, tloušťky 0,15mm a 0,2mm, taktéž perleťové a chameleon folie.V nabídce máme i značkové folie Oracal na zatmavení světel. Ty jsou v nabídce v tvoch barevných odstínech.