Lepení karbonové folie na střechu auta

Naši zákazníci velmi často využívají folie na lepení na střechu. Nejvíce využívají černou karbonovou folii. Také je to černá lesklá folie od SINO, černá lesklá folie Airelease od KPMF a černá lesklá trojvstvová od Teckwrap (má na folii ochrannou vrstvu aby se při aplikaci nepoškodila).

 

Kolik folie objednat na střechu?

Šířka střechy bývá obvykle okolo 1,2m takže stačí změřit délku střechy a podle toho objednat správný počet běžných metrů.

 

 

 

Lepení folie s Airelease (vzduchové kanálky)

 

Co potřebujeme?

Samolepící folie s kanálky, stěrka, teplovzdušný pistole / fén, technický líh, karta (nebo něco tenké na odtažení gumy), ořezávač / řezací páska 

 

Jak začít?

Pokud máme na autě krajní lišty demontujeme jejich, také je nejlépe demontovat i anténu, což je být dost dlouhá práce navíc ale výsledný efekt je určitě lepší a také ti zjednoduší i následnou montáž folie. V případě že na okraji nemáme lišty a folie bude končit na karoserii, určitě doporučujeme použít řezací pásku.

Povrch vyčistíme odmastíme, nezapomeňte i na části kde se folie bude zahyne za falce (při čelním a zadním skle, boční lišty). Ideální aplikační teplota folie je okolo 20 ° C, vyvarujte se lepení folie při nízkých teplotách. V zimě určitě doporučujeme na aplikaci vyhřívanou garáž.

Při samotném lepení lze použít více metod, buď si celou folii odlepíme od podkladového papíru a celou ji položíme na povrch střechy. Při této metodě je potřebných pár pomocníků, záleží od veľosti střechy. Nebo začneme od čelního skla směrem do zadu a folii si odlepovat po částech a podlkadový papír rolujeme pod folii. Při hodech metodách je důležité abychom se s folii trefili na lepený povrch. Tedy abychom na konci nezjistili, že nám 5cm chybí. Proto je dobré mít folie o pár desítek cm víc, tak bude manipulace na žací lepení jednodušší.

Při samotném lepení postupujeme od středu ke krajům, fólii přitlačujeme stěrkou. Pokud se fólie pokrčí, jen ji opatrně odlepíme a nahřejeme, vrátí se do původního stavu. Při okrajích je třeba fólii nahřívat. Fólii ořežeme s přesahy a zahneme, následně nahřejeme. Při styku čelního skla a střechy bývá často gumová ochrana. Pod ni fólii zahneme tak je ji tenkou kartou odtáhneme a pak tam stěrkou vtlačíme fólii.

Zpět namotat lišty a anténu.