Změna barvy disků tekutou gumou

Změna barvy disků – Full Dip® - tekutá fólie ve spreji

 

Pokud chcete doladit barvu disků nebo jen jejich části k celkovému vzhledu auta, chcete to jen na určitou dobu, Full Dip® je pro vás správné řešení. Tekutá barva vydrží na discích pár sezón a poté ji můžete klidně a bez problémů odstranit. Nemusíte nic smirgovat nebo brousit několik hodin. Celý nátěr od okraje strhnete v několika částech za pár minut. Vše ale záleží na tom kolik vstev nastříkáte, doporučujeme alespoň 4 vrstvy. Při menším počtu vrstev a tedy tenčímu nástřiku může být odstraňování Plasti Dip – tekuté folie složitější.

Full Dip® je tekutá fólie, která je podobná v našich končinách více známému produktu Plasti Dip, nebo jiným komerčně prodávaným dipům. Výhodou Full Dip® je, že se jednoduše nanáší, dokážete to v domácích podmínkách, vydrží běžné mytí, nepoškodí ho ani nadměrné teplo sálající z brzd a ani zima.

 

Návod k použití tekuté fólie na disky:

 

 

Sprej před použitím důkladně protřepejte, alespoň 2 minuty, tak aby bylo slyšet kuličku uvnitř spreje. Před aplikací otestujte účinek spreje, například na kus kartonu. Během aplikace pracujte v prostředí, které není vystaveno přímému slunečnímu záření, vlhkosti a není prašné. Teplota pro aplikaci je 18-26 °C. Disky musí být suché a odmaštěné. Stříkáme rovnoměrnými pohyby ze vzdálenosti cca 25cm kolmo na povrch. Pokud nejsou pneumatiky vyzuté, zakryjeme je ústřižkami papírů. První vrstvu stříkáme jemněji, jen aby překryla podkladový povrch, základní vrstva. Ostatní vrstvy nanášíme v takovém množství, aby po nastříkání tvořily celistvý mokrý vzhled. Mezi jednotlivými vrstvami počkáme 10-15 minut, dokud povrch nevyschne. Doporučujeme alespoň 4 vrstvy. Čím více vrstev, tím je povrch odolnější vůči poškrábání a také jeho stržení v budoucnu bude snadné.

 

Po nanesení nechte nátěr vyzrát 24 hodin.

 

Nástřiku lze dodat dodatečnou ochranu v podobě lesku, nebo matu. Tím se nátěr stává mnohem odolnějším. Buď použijeme Full Dip® sprej Glossifier, který stříkáme hned po vyzrání posledního nástřiku. Nebo můžeme použít Full Dip® sprej Acrilo, ten se nanáší až po úplném vyzrání nátěru, čili po 24 hodinách. Je v matném i lesklém provedení. V nabídce máme momentálně set 4ks Full Dip® 400 ml sprejů, které vystačí na disky do velikosti 19´´ ve čtyřech vrstvách. Na závěr pár realizací Full Dip® na discích:

 

cerny-plasti-dip-na-kola

 

 

 

zeleny plasti dip-1