Zatmavovací fólie na světla - FAQ

Zatmavovací fólie na světla

 


Na co slouží zatmavovací folie na světla?

 

Fólie primárně slouží k zatmavení zadních světel na automobilu. Slouží k dosažení decentnější vzhledu zadní části vozu, následně světla tak nekřičí, zejména na tmavším vozidle. Vzhled auta je ucelenější. 

 

zatmavovaci-folie-na-svetla

 

Na co slouží různé barevné fólie na světla?

 

Hlavně na změnu barvy mlhovek, smeroviek- žlutá, oranžová, červená fólie na světla. Fólie se dá také využít na změnu barvy světla i interiérovém designu, díky nalepení na různé stínidla, skla a podobně. 

oracal-zluta-folie-na-svetla

 

 

Je k zatmavovacím fóliím na světla nějaký certifikát?

 

Ne, k fóliím na světla není žádný certifikát.

 

 

Kterou fólii vybrat na zatmavení, aby to bylo decentní a málo viditelné?

 

Na jemné zatmavení světel doporučujeme Fólie na světla - Světla černá, nebo Světlou šedou zatmavovaciu fólii na světla od Oracal. Pokud je fólie správně nalepena a ořezaná, světlo je téměř k nerozeznání od originálu, jen je tmavší.

 

Rozdíl mezi těmito dvěma fólie mi je že světlá černá na světla je neznačková, je hrubší, ale má ochrannou vrstvu, kterou po nalepení dáte dolů. Fólie je bez jakýchkoliv škrábanců, fólie je vysoce lesklá a světlu to dodá téměř nový vzhled. Oracal světla šedá fólie na zatmavení je tenčí. Je to značková fólie od Německého výrobce, má kvalitní lepidlo. 

middle gray-folie-na-svetla

 

Dokážu si fólii nalepit i já sám v domácích podmínkách?

 

Ano, většina našich zákazníků si fólie na zatmavení a změnu barvy lepí sami v domácích podmínkách. V článku jak nalepit zatmavovaciu fólii na světla najdete celý postup spolu s videem a také nářadím, které k tomu potřebujete.

 

 

Na co slouží chameleon fólie na světla a jaký mají efekt?

 

Také se jedná o samolepící fólie, ale při změně úhlu pohledu mění barvu. Slouží na polep předních, zadních světel, polep svítidel, stínidel a podobně. 

 

folie-na-svetla

 

Máte v nabídce i transparentní ochranné fólie na světla?

 

Ano, máme v nabídce i transparentní fólie na světla, slouží jako ochrana světel proti kamínkům, proti zažloutnutí a zmatnění povrchu. Pokud světla lest, je ideálně hned potom nalepit ochrannou fólii.

V nabídce máme i ochranné fólie na karoserie, ty jsou také vhodné jako ochranná fólie na světla.

 

 

Kolik fólie na zatmavení si mám objednat?

 

Obecně by mělo vystačit na polep dvou zadních světel 1m až 1,5m fólie šířky 30cm. Samozřejmě je nutné světla změřit a až potom objednat. U některých světlech šířka 30cm na zatmavení nevystačí. V nabídce máme ale i černou zatmavovaciu fólii na světla o šířce 40cm.